WIADOMOŚCI OPOLE

WIADOMOŚCI

Aleja Solidarności się rozrasta. Czy to będzie nowa dzielnica?

z13064012U.jpg Urząd miasta rozpisał dwa przetargi na działki przy alei Solidarności. Na jednej ma pojawić się działalność handlowa, druga zaś przeznaczona jest pod zabudowę wielorodzinną.

Opolski wynalazek zrewolucjonizuje motoryzację? Wykorzystuje parę do… spalania

z17388122U.jpg Zmniejszenie emisji spalin, niższe zużycie paliwa, a także poprawa mocy silnika – to zalety urządzenia SmogKiller, które opracowano w opolskiej firmie SindTech. Na razie powstał prototyp, jego twórcy złożyli już wniosek patentowy.

Huta spuści ścieki do rzeki. Ale oczyszczone

z14831405U.jpg Huta Małapanew wystąpiła do urzędu marszałkowskiego o zgodę na odprowadzenie do rzeki Małapanew wód przemysłowych oraz odwodnienie składowiska odpadów. Wiadomo już, że zgodę otrzyma.

Groszowice: Remonty dróg za większą noclegownię

z17387400U.jpg Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną najbardziej zniszczone odcinki ulic Oświęcimskiej i Popiełuszki, a w przyszłości być może w Groszowicach powstanie remiza Ochotniczej Straży Pożarnej – to bonus za zgodę mieszkańców na rozbudowę noclegowni.

Grypa? Wizyta u lekarza za dwa tygodnie

z17387435U.jpg W przychodniach sieci Medicus w Opolu, które przyjmują zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i prywatnie oczekiwanie na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu może trwać nawet dwa tygodnie. Chorych jest bardzo wielu – to jeden z argumentów Medicusa. A gdybyśmy w tej samej przychodni zapłacili i zapisali się prywatnie?

Pieniądze za “Atlantydę” dla ofiar wojny w Doniecku

z17387541U.jpg “Kresową Atlantydę” promował we Lwowie prof. Stanisław S. Nicieja, autor kresowej sagi. Pojechał na Ukrainę na zaproszenie ambasady, a dochód ze sprzedaży swoich książek przeznaczył na pomoc ofiarom wojny w Doniecku.
WIADOMOŚCI OPOLE
Opinia

Dodaj komentarz