WIADOMOŚCI OPOLE

WIADOMOŚCI

Nie chcesz eksmisji z miejskiego mieszkania? To pracuj

z17359232U.jpg Z ciekawą propozycją do mieszkańców, których zadłużenie czynszowe wobec miasta przekracza 2,5 tys. zł, wyszły władze Opola. Grupę 105 osób długotrwale bezrobotnych zaproszono do udziału w specjalnym projekcie socjalnym, w ramach którego przygotowano 25 ofert pracy.

Dzieci z peryferii Opola nie chcą chodzić do szkoły w mieście. Wolą do Przywór

z17443646U.jpg Kilkadziesiąt minut zajmuje dotarcie do szkoły przy ul. 1 Maja w Opolu gimnazjalistom z Groszowic, Maliny czy Grotowic. Coraz więcej z nich wybiera więc gimnazjum w sąsiednich Przyworach, a rodzice walczą o zmianę systemu rejonizacji szkół.

Stadion żużlowy znów w rękach miasta. Będą tam mecze… futbolistów

z17335927U,Kolejarz-Opole-ostatecznie-zr Wczoraj stadion został oficjalnie przekazany w zarządzanie miasta, a wkrótce na stałe trafi pod skrzydła MOSiR-u. Władze Opola planują, że dzięki temu uda się ożywić obiekt i zmodernizować go.

Pięć miejskich hotspotów w centrum. Uruchomią je do wakacji?

z15431548U.jpg Co najmniej od połowy ubiegłego roku słyszymy o planach urzędu miasta związanych ze zorganizowaniem sieci miejskich hotspotów. Do tej pory jednak te plany wciąż przesuwały się w czasie. Czy wreszcie nastąpi przełom?

Ciało kobiety w mieszkaniu w Lewinie Brzeskim. Zabójstwo?

z16798174U,Policja--zdjecia-pogladowe-.j Makabrycznego odkrycia dokonano w środę w godzinach popołudniowych. Okoliczności zdarzenia wskazują na to, że doszło do zabójstwa.

Wizualizacja kontra realizacja. Różnice potrafią być spore [ZDJĘCIA]

z16525568U.jpg Plany budynków zwykle wyglądają pięknie. Rzadko kiedy zdarza się jednak, by dana inwestycja po realizacji wyglądała tak, jak na wizualizacjach. Oto kilka przykładów.

Dodaj komentarz