WIADOMOŚCI OPOLE

WIADOMOŚCI

Nielegalny parkometr przy nyskim kinie?

z17417014U.jpg Przy kinie Cinema N 3D w Nysie do niedawna stał parkometr. Bilety w nim sprzedawane miały ważność w całej nyskiej strefie płatnego parkowania, choć samo kino się w niej nie znajduje, a pieniądze z parkometru trafiały do… kieszeni operatora kina. Śledczy zapowiadają, że wyjaśnienie tej sprawy będzie głównym, ale nie jedynym wątkiem ich postępowania.

Wielkie oszustwo mieszkaniowe na wokandzie

z17416968U.jpg Kilkadziesiąt osób oszukał, posługując się podrobionymi dokumentami banków, urzędu skarbowego, urzędu miasta i ZUS, deweloper z Opola, który od 2007 r. realizował budowę osiedla Bolko w Nowej Wsi Królewskiej. Wśród pokrzywdzonych jest Danuta Wesołowska, była wiceprezydent Opola, a także sędzia sądu okręgowego.

Zarządcy nieruchomości punktują ustawę śmieciową

z17417025U.jpg Od lutego obowiązuje nowelizacja ustawy śmieciowej – według niej obowiązek zbierania opłat za odpady spadł na barki spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Stowarzyszenie zarządców nieruchomości postanowiło więc zwrócić uwagę na wiele nieprecyzyjnych, ich zdaniem, zapisów w ustawie.

Miasto zmienia podejście do finansowania kultury

z17417023U.jpg Festiwal Filmowy “Opolskie Lamy” oraz festiwal Drum Fest mają mieć zapewnione bezpośrednie finansowanie z budżetu miasta – zapowiada prezydent Opola. To oznaczy, że ich organizatorzy nie będą musieli już walczyć o pieniądze w konkursach. Prezydent nie wyklucza, że z czasem taką gwarancję uzyskają inne miejskie imprezy.

Zyski czy tanie ciepło? Prezydent odpowiada na list pracowników ECO

z17359230U.jpg W ubiegły wtorek pracownicy ECO wystosowali do prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego list, w którym skarżyli się, że miasto zaczęło rozgrywki polityczne, które zagrażają ECO. Dziś prezydent im odpowiedział.

Kto i za ile chce wyremontować Toropol?

z17336041U,Opolskie-lodowisko-od-lat-cze Kilka dni temu miasto otworzyło oferty przetargowe dotyczące remontu generalnego opolskiego lodowiska. Do przetargu stanęło pięć firm, które – co ciekawe – zaproponowały za modernizację bardzo różniące się kwoty: od 3,6 mln zł do nawet 5,3 mln zł. Która oferta zostanie wybrana, dowiemy się najprawdopodobniej za kilka dni.

<table “);background:#fff;margin-bottom:10px;”=”” bgcolor=”#ffffff” cellpadding=”0″ cellspacing=”0″ width=”100%”>

WIADOMOŚCI OPOLE
Opinia

Dodaj komentarz