WIADOMOŚCI OPOLE

WIADOMOŚCI

25-lat za głośne zabójstwo staruszki na ul. Spychalskiego

z14045811U,Sad.jpg Paweł W. już dwukrotnie usłyszał wyrok skazujący. Za każdym razem jednak się odwoływał. Raz został uniewinniony, wtedy jednak odwołała się prokuratura.

Szykują się zmiany w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Będzie dwóch dyrektorów

z17478730U.jpg Do niedawna urząd marszałkowski uzależniał przyszłość Tomasza Koniny, dyrektora “Kochanowskiego”, od efektów jego poczynań w kierunku ratowania sytuacji finansowej teatru. Teraz wszystko wskazuje na to, że urząd zorganizuje konkurs na nowego dyrektora. Co więcej, funkcje dyrektora artystycznego i administracyjnego mają być rozdzielone.

Konflikt w ECO już oficjalny. Trwa walka o kontrolę w spółce

z17478783U.jpg Pierwsze spotkanie prezydenta Opola z pracownikami ECO wielkich efektów nie przyniosło. Ale też nie pozostawiło złudzeń. Ratusz w walce o przejęcie kontroli w spółce ma przeciwko sobie nie tylko drugiego właściciela, ale też związki zawodowe.

Orlik wygrał ostatni mecz sezonu zasadniczego. Już wiadomo, z kim zagra w play-off

z17388612U,Orlik-Opole-sezon-zasadniczy- Opolscy hokeiści wysokim zwycięstwem zakończyli główna rundę debiutanckiego sezonu PHL. Teraz przed nimi najważniejsze spotkania rozgrywek – ćwierćfinał fazy play-off, w którym zagrają z mistrzem Polski Ciarko Sanok.

Przemysław Zych nowym dyrektorem MOSiR-u

z12525772U,MOSiR-ma-nowego-dyrektora.jpg Komisja konkursowa rekomendowała, a prezydent Arkadiusz Wiśniewski zatwierdził wybór nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Został nim Przemysław Zych, dotychczasowy szef anteny opolskiego Radia Eska.

Koncertowy marzec. Najazd polskich gwiazd i… śpiewający żołnierze US Army [WIDEO]

z17107882U,Katarzyna-Nosowska.jpg Miłośnicy muzyki na żywo mają powody do zadowolenia. W lutym było (i wciąż jest) sporo ciekawych koncertowych propozycji. Wszystko wskazuje na to, że marzec nie będzie gorszy pod tym względem.

Dodaj komentarz