WIADOMOŚCI OPOLE

WIADOMOŚCI

Pawilon płazów w zoo dopiero za rok. Skąd takie opóźnienie?

z15920194U,Tak-bedzie-wygladal-pawilon-d Na początku marca otwarte zostaną oferty przetargowe na dokończenie budynku dla płazów w opolskim zoo. Wykonawca będzie miał na to pół roku. Biorąc pod uwagę czas potrzebny na rozruch budynku, oficjalnego otwarcia można się spodziewać dopiero na wiosnę przyszłego roku.

Remont Toropolu tańszy o milion zł. Do kiedy można się ślizgać?

Modernizacja opolskiego lodowiska będzie kosztować miasto nieco ponad 3,6 mln zł, czyli prawie milion złotych mniej niż pierwotnie planowano. Przetarg wygrała opolska firma Techbud sp. z o.o.

Duże roszady z miejskimi rowerami. Skąd znikną terminale?

z17187450U,Stacja-z-ulicy-Ozimskiej-ma-b Stacje na placu Konstytucji 3 Maja i ul. Niemodlińskiej, nowe lokalizacje wypożyczalni na Malince, ul. Spychalskiego i przy dworcu kolejowym – to zmiany, jakie przyniesie nowy sezon wypożyczalni rowerów. Do tego dochodzą plany uruchomienia terminali przy akademikach Uniwersytetu Opolskiego oraz na ul. Reymonta.

Sąd przyznał jej rację, ale w mediach przegrywa walkę o córkę

z17473816U,Anna-Pogorzelska-od-roku-nie- Sprawa Anny Pogorzelskiej z Opola, której opolski sąd przyznał opiekę nad trzyletnią Sarą, ale ojciec uprowadził córkę do Wielkopolski, odbija się w kraju coraz szerszym echem. Problem w tym, że za wszystkim stoi jej były partner, który prezentuje kobietę w niekorzystnym świetle.

Przystań kajakowa, składowisko opon, ogromne bele siana – spektakularne opolskie pożary

z16506801U,Pozar-opon-w-Buszycach.jpg W sobotę nad ranem na wyspie Bolko spłonął hangar remontowy Opolskiego Towarzystwa Kajakowego. To kolejny duży pożar w naszym regionie. Przypominamy największe akcje gaśnicze strażaków z Opolszczyzny w ostatnich kilku latach.

Opolscy ludzie filmu z nagrodami. Zobacz kto i za co

z15588802U,Rezyser-Arkadiusz-Jakubik-pod W nocy z niedzieli na poniedziałek rozdano Oscary. Co prawda naszym filmowcom do najważniejszych nagród w świecie X muzy daleko, ale postanowiliśmy sprawdzić którzy z nich ostatnimi czasy wyróżnili się tym przemyśle. Zobacz kto i za co otrzymał najważniejsze wyróżnia filmowe w kraju.
WIADOMOŚCI OPOLE
Opinia

Dodaj komentarz