WIADOMOŚCI OPOLE

WIADOMOŚCI

Gala dla “Kochanowskiego” dopiero we wrześniu. “Bo dyrektor ma premierę w Łodzi”

z17084848U,Tomasz-Konina.jpg Na 28 września przesunięto wielką galę charytatywną na rzecz Teatru im. Jana Kochanowskiego. Oficjalny powód – dopiero wtedy na scenie pojawić mogą się wszystkie zaproszone gwiazdy. Nieoficjalny – pierwotny termin kolidował z premierą widowiska robionego przez dyrektora Tomasza Koninę w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Pożar przystani na Bolko. Kajakarze wskazali policji potencjalnego sprawcę [NOWE FAKTY]

z17468199U.jpg Ogień zauważono w sobotę nad ranem. Z pożarem walczyło trzydziestu strażaków. Opolskie Towarzystwo Kajakowe oszacowało straty na 300 tys. zł i podejrzewa podpalenie. Nieoficjalnie wiadomo, że już wytypowano podejrzanego. Hangar nie był ubezpieczony, ale do OTK dzwonili już z ratusza, pytając, jak można pomóc klubowi.

Firma z Olsztyna ma aktywizować bezrobotnych. “Jak uda się z połową, będzie sukces”

z17468403U,Jesli-uda-sie-aktywizowac-pol Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu w drodze przetargu wyłonił firmę, która zajmie się aktywizacją długotrwale bezrobotnych osób. To Instytut Badawczo-Szkoleniowy z Olsztyna, który podobne akcje prowadził m.in. na Podkarpaciu.

Niezwykły projekt w “Lalkach”. Nie tylko dla dzieci i z udziałem gwiazd

z17468269U,Projekt-nie-jest-adresowany-w Opolskie “Lalki” startują z trzyletnim projektem “Teatr. Poczuj to!”. Ma sześć bloków zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jego wartość doceniło Ministerstwo Kultury, przyznając projektowi 129 tys. zł dotacji.

Polish Pitbull będzie walczył w Opolu? “Jak wyremontują Okrąglaka”

z12106254U,Damian--Polish-Pitbull--Grabo Pierwszą w naszym mieście galę Profesjonalnej Ligi MMA można uznać za sukces. Tym bardziej że w sześciu walkach wystąpiło czterech naszych zawodników, a trzech z nich zwyciężyło.

Na Opolszczyźnie rozpocznie się walka o lekkie tornistry uczniów

z16851641U.jpg Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego już po raz czwarty organizujemy akcję “Lekki Tornister”, której celem jest profilaktyka wad postawy u dzieci z najmłodszych klas – mówi Katarzyna Galewska, rzeczniczka Fundacji Rosa. W tym roku do akcji mogą się zgłaszać opolskie szkoły
WIADOMOŚCI OPOLE
Opinia

Dodaj komentarz