WIADOMOŚCI OPOLE

WIADOMOŚCI

Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie kina w Nysie. Przesłuchają Wierdaka

z9341134U.jpg Decyzja zapadła w piątek. Głównym wątkiem postępowania prokuratury ma być kwestia legalności parkometru, który stał przy kinie Cinema N 3D. Nieoficjalnie słyszymy jednak, że to wierzchołek góry lodowej, a Bogusław Wierdak, prominentny polityk Platformy, może spodziewać się przesłuchania. Jego rodzina jest bowiem związana z nyskim kinem.

Niech ratusz zapyta opolan jak umeblować miasto

z16137036U,Salon-Miejskie-w-Kielcach.jpg Miasto nie pyta opolan, jakich siedzisk chcieliby na Małym Rynku. To błąd. Dowodzi tego przykład Kielc, gdzie dano mieszkańcom wolną rękę w tej kwestii. U nas planowanie takiego miejsca ogranicza się do zamykania dla ruchu kolejnych ulic w centrum.

Czarne chmury nad żużlem. Czy w Opolu będzie speedway?

z17462687U.jpg Najprawdopodobniej dziś dowiemy się, czy w sezonie 2015 zobaczymy w Opolu rozgrywki ligowe speedwaya. Szanse wydają się nikłe. – W sobotę mamy spotkanie we Wrocławiu z przedstawicielami Głównej Komisji Sportu Żużlowego i myślę, że po nim będzie już wszystko wiadomo – zapowiada prezes Hawi Racing Team Andrzej Hawryluk.

Marszałek podzielił dotacje na sport. Pieniędzy osiem razy mniej, niż wnioskonawo

z16561905U,XVII-Jezdzieckie-Mistrzostwa- Urząd marszałkowski ogłosił wyniki konkursu ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w regionie. Wysokość dotacji wynosi w sumie 300 tys. zł. Chętni zgłosili potrzeby osiem razy większe.

Cios za cios, krew za krew. MMA przyjęło się w Opolu [ZDJĘCIA, WIDEO]

z17464162U.jpg Licznie zebrana w opolskim CWK publiczność mogła przeżyć emocjonujący wieczór podczas pierwszej w naszym mieście Profesjonalnej Ligi MMA. Tym bardziej, że w sześciu walkach wystąpiło czterech naszych zawodników, a trzech z nich zwyciężyło.

W weekend oscarowy wybierz się do kina [ZWIASTUNY]

z17454921U,Kadr-z-filmu--Snajper-.jpg Do kin wchodzi Snajper, ponoć oscarowy pewniak. Dla miłośników mocnego kina thriller Loft, a dla dzieci i nie tylko Spongbob. Do tego świetne filmy w Kinie Konesera.
WIADOMOŚCI OPOLE
Opinia

Dodaj komentarz